Hladké přistání

Jsou lidé, kteří létání doslova milují a jsou i tací, kteří z něj mají vysloveně obavy. A občas slýcháme příběhy lidí, kteří nikdy neměli v oblibě létání, do doby, než uchopili vlastní „knipl“ a začali ovládat svá křídla…

Létáme jako stíhačky, občas si ale přejeme jen vyhlídkový let, kde můžeme být jen pozorovatelem a knipl drží někdo jiný!

Ne vždy však létáme na dovolenou nebo na služební cestu. Daleko častěji létáme ve vlastních myšlenkách a představách, které nevíme, jak uchopit. Postrádáme vlastní výchozí bod i souřadnice cílové destinace.

A tak je pro nás jednodušší přenechat náš vlastní směr druhým, kteří pak přemýšlí za nás a my se nesmyslně řídíme tím, co nám říkají oni. Přestože létáme jako stíhačky, ve skrytu duše si přejeme jen vyhlídkový let, kde bychom mohli být nezávislým pozorovatelem. Ale knipl drží někdo jiný!

Uchopte řídící páku do svých rukou

Život přináší velmi různorodé situace.

Ačkoliv jednou máme pocit, že přistáváme ve větru, kdy cítíme, jak se uvnitř chvějeme a úplně to s námi neladí, tak i přesto necháváme řídit náš život ty druhé.

Druhé piloty, o kterých se domníváme, že přece vše dorovnají! Čekáme marně, kdy dají vše zase do normálu, za nás, místo nás, pro nás …

Někdy přijde S.O.S. situace, zapne se nouzová kontrolka a my můžeme jen čekat a modlit se za lepší vteřiny, často zase odkázáni na druhé…

Takový začarovaný kruh, který může na první dobrou vypadat, že nejde přerušit. Všechno je však možné.

První krok k tomu, něco reálně změnit je, uvědomit si, že to mám ve svých rukou. Že mohu uchopit řídicí páku a ovlivnit svůj směr svého života, že nemusím čekat na rozhodnutí nebo schválení druhých, zda budu moci letět tam, kam bych si přál/a.

S naším talentem je to podobně

Někdy přijde vítr a my se chceme vrátit do normálu. Někdy nastane nouzová situace a my se jen modlíme, ať je lépe…

Nejvíce si přejeme, ať vše funguje hladce v souladu s ostatními. Abychom toho docílili, musíme uchopit a přijmout cestu talentů jako poznávání vlastního, vnitřního hnacího motoru pro dosažení spokojenosti. Proto je třeba naše životní situace a rozhodnutí uchopit vnitřně, abychom to uřídili.

Kdo je hnacím motorem našich přání, aby se začala plnit?

Kdo za nás přistane a řekne, že zrovna teď je ta správná doba?

Jen MY a naše rozhodnutí, že tento čas právě začal!

⬆️ VZLET a ⬇️ PŘISTÁVÁNÍ vyžaduje hodně energie = síla, kterou probudíte ve Vás ➡️ Vaše rozhodnutí.
Vyžaduje také talent, který se trénuje zkušenostmi a dávku důvěry sám v sebe, že to dokážu.

Naše „runway“ 🧭 TALENT KOMPAS pro Vaše talenty je otevřena za každého počasí, protože víme, že jste schopni na ni přistát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *