Jednoho dne na Vás zaklepou

Už se Vám někdy stalo, že jste měli pocit, jakoby Vám ztěžkly nohy? Nemohli jste se pohnout ani vlevo, ani vpravo a posun vpřed nebyl vůbec možný? Přestože jste se snažili dostat dál a stálo Vás to spoustu cenné energie i nadmíru úsilí, tak ty pomyslné dveře, které jste se snažili otevřít, zůstávali stále zavřené…

Řeč není o nohách zamrzlých v ledu, ale o vnitřní ztuhlosti v nás samých. Jak poznáte, že jste se do tohoto stavu dostali?

  • Víte, že je něco špatně, potřebujete se posunout a něco změnit, ale nevíte, kde začít.
  • Ničí Vás fyzicky i duševně, jak stojíte na místě a pohnout se vpřed, se zdá být nereálné.
  • Ostatní si všímají, že není něco v pořádku, ale nikdo neví, jak Vás podpořit.

My víme, jaké to je, když v sobě musíte potlačit své přirozené vlohy! Nebaví Vás práce a efektivita je na bodě mrazu!

Vědomé rozhodnutí něco změnit je prvním impulsem k hledání padnoucího klíče, kterým otevřete svůj vnitřní potenciál. Nebuďte na sebe příliš nároční. Velkolepých výsledků lze totiž dosáhnout i s pomocí malých, ale pravidelných kroků. Této metodě se říká Kaizen a spatřila světlo světa v japonských firmách, nicméně její filozofie je aplikovatelná do všech oblastí života. Kaizen, to je neustálý posun kupředu, který se opírá o drobné, ale den za dnem opakované pokroky.

Postupnými kroky s jistotou kupředu

Přijde Vám to málo uvěřitelné? Udělejte si následující cvičení. Každý z nás máme ve své časové bance k dispozici 1 440 minut denně. Vezměte si 10 minut, to je < 1% z celého dne. 10 minut denně po dobu 1 roku je však už 60 hodin. Také Vás to ohromilo?
Jak tedy využijete svých 10 minut denně na realizaci svých snů nebo k práci na sobě samých?

Nedovolte, abyste kvůli strachu vzdali něco, než ještě začnete.

Nevzdávejte se

Spoustu lidí něco vzdá, aniž by se pokusili vůbec začít. Pochybnosti, strach, špatné zkušenosti anebo lenost je zastaví na cestě za jejich cílem. Uvědomte si, že to však nejsou překážky, které nám nedovolí jít vpřed. Je to náš strach. Strach, že něco nezvládneme, že na to nemáme, že to za to nestojí.. Případné překážky nás natolik vystresují, že naše vnitřní kontrolky začnou blikat na poplach a zastaví nás. Pochybnosti jsou však něco jako mít oči na zátylku, kterými se díváte do své minulosti a které Vám dovolují čerpat jen z nabytých zkušeností. Vy však žijete teď a tady a Vaše budoucnost se může od Vaší minulosti diametrálně lišit. Je však potřeba si ujasnit, kam jdete, co chcete a svoji motivaci opřít o představu budoucího úspěchu, ke které se vracejte vždy, když se dostaví jakékoliv pochybnosti nebo překážky.

Zkrátka, je důležité se nevzdat, jít dál a také především hledat!

Co?

Své přednosti!

Hledejte své přednosti

Protože jen ten, kdo něco hledá, je může najít. A jsou to právě překážky a nutnost zkoušet nové věci, co nám pomáhají rozvinout nové schopnosti a budovat si sebedůvěru. A jednou, až to třeba nebudete ani čekat, tak uslyšíte, jak se začínají ozývat. Vaše skryté talenty na Vás zaťukají.

A když si dovolíte dát na svůj vnitřní pocit, můžete začít opatrně otevírat pomyslné dveře ke svému vnitřnímu potenciálu!

V ten moment se stane něco úžasného. Zjištění v čem jste dobří, okamžitě převálcují pocity, že jste k ničemu!

Změnu zaregistrují i všichni okolo. Může se stát, že najednou pro ostatní zůstanete nějakou chvíli „podivínem“, to ale nemusí být špatně!

Cítíte, jak ve Vás vnitřně klepe Váš talentový rádce?

U těch dveří budeme stát s Vámi a náš https://www.talentkompas.cz/e-shop/ spolehlivě vybere správný klíč k odemknutí Vašich klíčových talentů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *