Když vás talent přeroste

Cítíte se někdy být tak malí, že byste se nejraději schovali před celým světem někam, kde se budete cítit v bezpečí? Nebo si sami pro sebe říkáte: Kdy z toho všeho vyrostu? Má to šťastný konec? Bude to někdy jinak?

Chvíle malosti určitě někdy zažil každý z nás. Nejde nám ani nyní o fyzično a velikost našeho těla, ale o vnitřní pocit, kdy něco uvnitř sebe potlačujeme a tím zároveň brzdíme svůj růst. Často se to děje také v situacích, kdy nám naše intuice napovídá, abychom žili určitým způsobem, ale rozum se vzpírá změnit zažité návyky. A tak násilně hlas své intuice potlačujeme.

Existují lidé, kteří intuici dokážou využívat velmi spolehlivě. To neznamená, že se bezhlavě vrhají vstříc novým dobrodružstvím, ale že vnímají signály svého těla a dokáží vyvažovat rozum a cit. Tím využívají naplno nejen své vnitřní zdroje, ale i vlohy, které jim byly dané do vínku.

V jaké příležitosti si dovolíte věřit, tam jednou dohlédnete…

I když čas rychle plyne, věříme, že si dokážete vybavit situace z minulých zaměstnání a vzpomenout si, které z nich byly jako přes kopírák a které vás naopak někam posunuly. Co měly tyto situace společného? Jaké své postoje jste tehdy uplatnily? A které schopnosti jsme si tehdy mohly vybudovat nebo prověřit?

Když se totiž naučíte dívat na život optikou jeho předností a na složité situace budete nahlížet jako na něco, co vám pomohlo získat nové dovednosti a posílit vaši sebedůvěru, možné si začnete i více všímat těch úžasných možnosti, které život přináší. A příště, až přijde nějaká příležitost k pozitivní změně, tak ji uchopíte ve správný čas. A to i přes to, že váš rozum vám bude spíše odpůrcem a bude vám našeptávat, ať zbytečně neriskujete.

Stojíte delší dobu na jednom místě a cítíte, že se potřebujete pohnout vpřed?

Před každou změnou cítíme přirozeně pohnutky ke krokům, které máme udělat. Ne vždy však k těmto krokům máme potřebnou odvahu. Pokud patříte spíše k lidem, kteří se nových věcí obávají, pak pro vás bude jakýkoliv krok dopředu znamenat vykročení z komfortní zóny. Vždy však máme na výběr, buď sebereme odvahu a vykročíme, nebo zůstat přešlapovat na místě ,anebo se budeme cítit jako hromádka neštěstí, která sebou nechává zamést a pak se cítí opuštěná a odvržená někde v koutě. Možná jste mnozí došli i do bodu, kdy jste si řekli: Jen si přisypte, horší už to být nemůže. Omyl, může! Necháme-li na sebe dávat navíc i tíhu ostatních a neozveme se, hromádka bude těžší a odmést ji bude složitější.

„Dnes již vím, že konkrétně tato situace značila, že jsem v té době nevěděla úskalí mého talentu EMPATIE. Můj talent mě dostal a držel dlouho ve svých rukách“

Dejte si příležitost udělat něco jinak ve svém životě a vyjděte na cestu synergie talentů s talentkompas.cz, jen tehdy se začnou projevovat v plné kráse. Kromě vašich silných stránek vám ukážeme i jejich kritická místa a tipy, jak s nimi pracovat.

Vaše Sandra Maršíková
www.talentkompas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *