Naučte se oblékat vlastní dress code s Lenkou Mazalovou

Každé ráno se probouzíme, snídáme, čistíme si zuby a přemýšlíme, jaký dress code si dnes oblečeme. MÁMA, MANŽELKA, ZAMĚSTNANEC, HODNÁ HOLKA. Variant je nespočet. Ve vrstvách, kterými jsme schopní se obalit (často i za ostatní), se pak sami ztrácíme.

Kdo vlastně jsme? A jaký je náš směr? Vnitřní kompas se točí obrovskou rychlostí a my se nedokážeme zastavit a rozhlédnout se. Spěcháme, abychom v jednotlivých vrstvách našeho dress code byli perfektní a zapomínáme na to, co je v nich důležité.

I já jsem kdysi stála na rozcestí. Ačkoliv má vášeň v oblasti rozvoje lidského potenciálu je součástí mě samotné, nebylo jednoduché si dovolit vyjet ze zaběhnutého stereotypu a vydat se naplno touhle profesní cestou.

Vzpomínám si, jak jsem seděla na jednom překrásném místě a z výšky hleděla do údolí na jezero a přemýšlela, co bude dál.. Naštěstí výška a vzdálenost pomohla tomu, že jsem se na svou budoucnost dokázala podívat z nadhledu. Dnes je to už víc jak 9 let a od té doby se událo spousta věcí.

Vaším kvalitním průvodcem se může stát ten, kdo již vyšel na vlastní cestu

Od roku 2013 podnikám ve strategickém řízení lidských zdrojů, talent managementu, personální diagnostice a rozvoji lidí. Od roku 2018 se na profesionální úrovni věnuji také koučinku. Absolvovala jsem specifický trénink koučů s ACSTH schválením od International Coach Federation. V roce 2022 jsem si doplnila své vzdělání v oblasti transformačního koučování a NLP technik a ročně odkoučuji více jak 300 hodin. A jsem opravdu spokojená, protože provázet druhé na cestě v jejich růstu je přesně to, co mi v mé profesi dává obrovský smysl. Začala jsem zkrátka dělat něco, pro co jsem objevila svůj vnitřní talent a dovolila si do toho jít. Kromě platformy TALENT KOMPAS jsem založila projekt a stejnojmennou společnost MÁMA JOB, která vrací ženy po rodičovské úspěšně do práce a pomáhá nastavovat zaměstnavatelům úspěšné strategie na poli prorodinné politiky a flexibility práce. K tomu patří i projekt FLEXI ÚVAZKY, což je vlastně první inzertní portál na zkrácené a flexi úvazky v ČR. A v roce 2022 vznikla také nezisková organizace MÁMA JOB rodičům, která bude rodičům po rodičovské dovolené poskytovat další podporu.

Pomohu i Vám nastavit Váš vnitřní kompas talentů a pohnout se z místa

Přestaňte se zaměřovat na to, jak si vyšperkovat svůj „dress code“ a zaměřte se spíše na zdroje, které nosíte uvnitř sebe. Rozumím tomu, že většinou chceme nosit značku druhých, abychom pro ostatní měli hodnotu. Ale kde zůstala ta naše? Zůstala někde schovaná v koutě, dovolili jsme si vnitřně zastavit a předvádět jen krásu pro druhé, ne pro sebe. Největší hodnota (=naše značka) je ale právě ta vlastní, která čeká na to, až ji konečně začneme nosit.

Můžete se tak stát i originálem, který vlastní jedinečností inspiruje druhé a svými odlišnostmi dokáže překvapit.

V životě nám kombinace nejsou cizí. Jsou nám naopak tak blízké, že je jen nevidíme či nevnímáme natolik, abychom je dokázali rozklíčovat a sladit. Máme však v sobě obrovské bohatství našich zkušeností, schopností, osobnostních rysů a talentů. Celý vnitřní tým, který se potřebujeme naučit ovládat. Udělejte si náš test talentů TALENT KOMPAS a objevte nejen co je ve Vás ukryto, ale jak to můžete využít pro svůj spokojený a úspěšný život.

Mé týmy v pohybu jsou: MÁMA, ŽENA, ZAMĚSTNAVATEL, ZAMĚSTNANEC, PRŮVODCE A AUTORKA nástroje TALENT KOMPAS.

TALENT KOMPAS vyrostl na základě stovek příběhů skutečných lidí, kteří prošli mojí praxí a kteří mi průběžně dávali v rámci průzkumu zpětné vazby.

Naháníte některý ze svých vnitřních týmu, ať si už konečně převlékne nový dres? Že je na čase udělat změnu? Vysvětlete mu to srozumitelně, česky hezky s TALENT KOMPAS.

Pro TALENT KOMPAS Lenka Mazalová a Sandra Maršíková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *