S talenty je to jako s 5* hotely

Bohatství na dosah? Proč ne. Dávkujte si ho po menších dávkách, ale zbavte se vnitřních bariér přát si víc.

Naše mysl je hravá a občas vytváří zajímavé metafory. Tak například hotel. Pro ryze pragmatického jedince se jedná o ubytovací zařízení, pro někoho, kdo hledá v životě povyražení, to může být místo pro nevšední zážitek a pro hodně kreativní jedince, kteří i nás v TALENT KOMPAS baví a inspirují, je to příměr pro Váš vnitřní svět. Příměr Vaší cesty za pochopením, že Vy jste svým vlastním zákazníkem, který může mít náročné potřeby, nebo projeví nějaké přání a má nárok na to, že mu ho splníte!

Já osobně jsem si nastavila nároky na sebe samu na úrovni 3 a 4 hvězd. Byl to můj životní pohodlný standard, z něhož se mi nechtělo vykročit mimo svoji komfortní zónu.

Říkala jsem si, já se přece nepotřebuji posouvat na 5* úroveň. To, co mám, mi bohatě stačí. A tehdy snad i stačilo.

Nastala ale doba, kdy jsem zjistila, že život v zaběhnutých stereotypech mě šťastnou neudělá.

Že snaha sebe samu chránit před překážkami, chybami a selháním negativně ovlivňuje moji sebedůvěru. Že vlastně běhám stále dokola a nic se nikam nehýbe ani nevyvíjí. A ani já ne. Mohla jsem sice s jistotou predikovat, co bude zítra nebo pozítří, ale to mi nestačilo.

Jako bych zůstala zavřená na hotelovém pokoji a nemohla se pohnout vpřed, ani vzad. A ani život v sebevětším luxusu bez možnosti volby, bez nutnosti čelit novým výzvám, bez osvojování si nových znalostí a zkušeností, smysl nedává.

Mít v životě klid a pohodu v přiměřené míře je určitě užitečné. Když jdete do hloubky, uvědomíte si, že pocit spokojenosti, energie a motivace, nám dává skutečnost, že jsme museli něco překonat nebo rozvinout nějaké schopnosti, abychom vyhráli.

Jako bych se poprvé v životě nadechla z plných plic a uvědomila si příležitosti, o které jsem sebe samu nevědomky okrádala.

Chtěla jsem si najednou dopřát plnými doušky zážitek a kvalitu a necítit se provinile, že chci od života něco víc. Jakmile Vám však tohle jednou dojde, už není cesta zpátky a ani důvod si snižovat cíleně standard. Jakmile jednou vyrostete, uvidíte život z vyšší perspektivy a budete vnímat více souvislostí a zároveň cítit i větší vliv na to, jakým způsobem se bude odvíjet a s jakými lidmi ho budete tvořit.

A s talenty je to podobně. Když poznáte své vlastní kvality a využijete je naplno, nebudete chtít jinak!

V tomto případě se začnou plnit přání Vaše. Často vnímáme vykročení z našeho standardu jako něco těžkého, neuskutečnitelného, ale proč?

  • Máme obavu, že to bude bolestivé?
  • Že je to krok do neznáma a něco se nemusí podařit?

Nyní si uvědomte, proč čtete tyto řádky? Protože někde na Vaší cestě přišel signál, že máte číst a hledáte. Hledáte třeba jen inspiraci či nápad, který ale může být právě tím, co Vás posune ke spokojenosti a dalšímu pochopení, že i Vy můžete řídit svůj „vnitřní hotel“ a povýšit ho na úroveň 5 hvězd.

Člověk ve svém životě hraje různé role

Celkem dlouhou dobu jsem byla v roli „uklízečky“, která v sobě musela hromady toho všeho zamést, za ty roky, kdy se ve mně střádalo pořád to samé… Jen se vše hromadilo a nikdo to za mě neudělal! Když jsem odklidila většinu svých skrytých místností, vzala jsem si roli „kontrolora“, který dohlížel, že už si ty hromady tvořit nebudu a nebudu pro nikoho odkladištěm pro jejich záměry. Poslední role byla a je role „manažer svých cílů,“ kdy jsem s čistým štítem začala tvořit svoje záměry a šla si za tím, co mi dávalo smysl.

Proto, až se příště budete rozhodovat, zda přijmete nějakou novou výzvu a dostaví se myšlenky, že to bude těžké a bude to o překážkách, tak si uvědomte, že to ve výsledku nejsou ty překážky, které Vás zastaví. Ale je to strach. A je jen na Vás, jestli se s ním necháte ovládat.

Věděli jste však, že překonávání překážek je přesně to, co nás na cestě za naším cílem nejvíc baví?  Že je to přesně to, díky čemu získáme potřebné schopnosti, abychom mohli uspět?


Přestaňte chodit do svého nitra jen na návštěvu jako do pomyslného hotelu, ale začněte svůj svět žít ve vší parádě!
K dispozici máme nástroj, který vydá za všechny hvězdy, protože Vám otevře rovnou celé nebe možností .

⏩ Talentkompas.cz

Vaše Sandra Maršíková a Lenka Mazalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *